پشتیبانی

کد خبر: 145
تاریخ انتشار: 1394/12/12 12:36
معاون دادگستری کل استان مرکزی:

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: کلیه هزینه‌های پاکسازی، امحاء و جمع‌آوری تبلیغات در مکان‌های غیرمجاز و تخریب اموال عمومی و بیت‌المال به عهده کاندیداهای مربوطه است.

 ابوالفضل مجدد معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزای دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی- گفت: طبق مصوبات کارگروه پاکسازی و امحاء آثار تبلیغات در مکان‌های غیرمجاز پس از تهیه مستندات و طرح دعوی حقوقی از سوی متضررین و شهرداری شهرهای استان و ارائه آن به دادستانی هر حوزه، موضوع قابل پیگیری است و  هزینه‌های مربوطه از کاندیداها اخذ خواهد شد.

 ابوالفضل مجدد افزود: روند این اقدامات باید با ارائه مستندات از قبیل عکس، فیلم و صورتجلسه توسط کمیته اجرایی منتخب صورت پذیرد و کلیه خسارات وارده کارشناسی شود تا از تضییع بیت‌المال و اموال عمومی و صرف هزینه در این فرآیند توسط شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: صدا و سیمای استان موظف است در این خصوص اطلاع‌رسانی کند و مراتب را به کلیه شهروندان اعلام و آنان را در مطالبه خسارات وارده درخصوص تخریب اموال شخصی و عمومی آگاه سازد. در این امر مهم شهروندان می‌توانند با ارائه مستندات از سطح شهرها و تهیه فیلم و عکس و ارسال آن به مراجع ذیصلاح کمک شایانی در راستای اجرای هرچه بهتر این امر به عمل آورند تا در نهایت از بیت‌المال و اموال عمومی مردم جهت زیباسازی  معابر شهر و روستاها و سایر خدمات عمومی استفاده شود، نه پاکسازی و امحاء تبلیغات غیرمجاز .

مجدد تصریح کرد: کلیه شهرداری‌ها مطابق ماده 92 قانون شهرداری‌ها و مواد یک و دو قانون مسئولیت مدنی پس از ارسال پرونده از جانب کمیته مستندسازی یا شرکت موضوع برون‌سپار باید نسبت به مطالبه خسارات وارده به اموال عمومی اقدام و پیگیری‌های لازم را به عمل آورند تا از ضرر و زیان به بیت‌المال و اموال عمومی و صرف هزینه در این فرآیند از سوی دستگاه‌های اجرایی جلوگیری شود.


     
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: