پشتیبانی

کد خبر: 147
تاریخ انتشار: 1394/12/12 12:41
رییس کل دادگستری استان بوشهر
رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: همه دستگاه‌ها و در رأس همه دستگاه قضا درباره پیشگیری از وقوع جرم در روزهای نوروز وظایفی دارند که باید به آن عمل کنند تا این ایام با کمترین مشکل سپری کنیم.

علی جمادی در هفتمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان بوشهر در سال 1394 با موضوع اتخاذ تدابیر پیشگیرانه ویژه ایام نوروز بیان کرد: اقداماتی مانند، کنترل سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار از طریق لغو مرخصی پایان سال سارقان حرفه‌ای که در زندان هستند، فعال کردن گشت‌های انتظامی برای جلوگیری از سرقت‌های شبانه را در دستور کار قرار دهیم و خود مردم نیز باید نکات ایمنی و حفاظتی را به صورت جدی رعایت کند. وی گفت: نیروی انتظامی باید تدابیری اتخاذ کند تا در چهارشنبه آخر سال از هرگونه اقدام مخل نظم و امنیت مردم و ایجاد مزاحمت برای آنان جلوگیری و با برهم زنندگان نظم و آسایش مردم برخورد لازم قانونی صورت گیرد و در این خصوص باید عوامل توزیع کننده موادمحترقه را شناسایی و برخورد لازم با آنها صورت گیرد.
وی ادامه داد: پلیس راهور با فعال کردن گشت‌های خود در سطح شهر با خودروهایی که ایجاد سد معبر کرده و یا آلودگی صوتی ایجاد می‌کند و یا با حرکات نمایشی باعث اخلال در عبور و مرور وسایل نقلیه می‌کردند برخورد لازم قانونی به‌عمل آورد.
جمادی گفت: اداره کل تعزیرات حکومتی با همکاری مرجع انتظامی گشت‌های مشترک برای نظارت بر بازار و برخورد با متخلفان در نوروز برنامه‌ریزی کند و اداره کل پزشکی قانونی برای تسریع در انجام وظایف قانونی خود و پاسخ به موقع به استعلام مرجع قضایی یا معاینه احتمالی اجساد  و اشخاص ترتیبی اتخاذ کند که پزشکان کشیک خود در محل کار خود حضور داشته و در دسترس باشند. این مقام مسئول بیان کرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک در نوروز به منظور توقیف اسنادی که در راستای تودیع وثیقه از سوی مرجع قضایی اعلام می‌شود کارکنان ذیصلاح خود را به‌عنوان کشیک تعیین کند. 

     
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: