پشتیبانی

کد خبر: 273
تاریخ انتشار: 1395/01/18 23:07
اقدامات خلاف اقتصاد مقاومتي بايد متوقف شود / حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي ظهر ديروز در ديدار عيدانه جمعي از اعضاي هيئت دولت، هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، مسئولان عالي دستگاه قضايي و مسئولان برخي نهادها ضمن تشکر از مسئولان به ويژه تلاش‌ها و زحمات دولت محترم...
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي ظهر ديروز در ديدار عيدانه جمعي از اعضاي هيئت دولت، هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، مسئولان عالي دستگاه قضايي و مسئولان برخي نهادها ضمن تشکر از مسئولان به ويژه تلاش‌ها و زحمات دولت محترم در جهت پيگيري اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، «همدلي و همزباني» و «اتحاد مسئولان کشور» را براي اجراي اين سياست‌ها بسيار مهم ارزيابي و تأکيد کردند: قرارگاه مرکزي اقتصاد مقاومتي بايد با فرماندهي دولت و شخص معاون اول رئيس‌جمهور، ضمن جلب همکاري و کمک همه دستگاه‌ها و رصد دقيق عملکرد و حرکت بخش‌هاي مختلف و حمايت جدي از توليد داخلي، زمينه‌ساز اقدام همه‌جانبه و فراگير به منظور تحقق «اقدام و عمل» در اقتصاد مقاومتي شود. 
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، ايشان نقش فرماندهي قرارگاه اقتصاد مقاومتي را در رصد دقيق فعاليت‌هاي دستگاه‌ها، بسيار با اهميت خواندند و گفتند: در اين رصد، بايد دستگاه‌هايي که در چارچوب اين سياست‌ها حرکت مي‌کنند تقويت، و دستگاه‌هايي که بي‌تفاوت هستند، به مسير اصلي کشانده شوند و از اقدامات دستگاه‌هايي که برخلاف اقتصاد مقاومتي حرکت مي‌کنند، جلوگيري شود. 
 ‌  
مفهوم اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتي
رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه «اقدام و عمل» در اقتصاد مقاومتي بايد به‌گونه‌اي باشد که در پايان سال، امکان ارائه گزارش دقيق و ملموس از عملکردها در حوزه‌هاي مختلف وجود داشته باشد، افزودند: مجموعه دستگاه‌هاي اجرايي، توانايي تحقق سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي را دارند و بايد مجلس شوراي اسلامي نيز در اين مسير به دولت کمک کند. 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان کردند: ما به دنبال بالا بردن انتظارات و توقعات از دولت نيستيم و در جريان مشکلات و کمبود اعتبارات و منابع نيز هستيم اما بايد با صرفه‌جويي در برخي بخش‌ها، خلأها و کمبودها در بخش‌هاي ديگر جبران شود. ايشان مجموعه مديريتي کشور را مجموعه‌اي زبده، با تجربه و داراي انگيزه و فکر و عمل دانستند و افزودند: قرارگاه فرماندهي که هم مرکز فکر و هم مرکز عمل است، بايد با استفاده از توان خوب مديريتي کشور و همچنين با بهره‌گيري از ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي دستگاه‌هاي مختلف در جهت تصميم‌گيري و پيگيري مراحل اجرا حرکت کند. 
رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه اداره کشور که مسئوليت آن برعهده دولت و شخص رئيس‌جمهور محترم است بسيار سخت است، گفتند: با توجه به اشتغالات فراوان و گسترده رئيس‌جمهور محترم، معاون اول رئيس‌جمهور که داراي جايگاه ممتازي است مي‌تواند نقش ويژه‌اي براي فرماندهي قرارگاه اقتصاد مقاومتي ايفا کند. 
 ‌  
به امريکايي‌ها نمي‌توان اعتماد کرد
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأکيد کردند: من از هر اقدامي که در دولت، مجلس و قوه قضائيه، در جهت منافع مردم و گشايش امور و حل مشکلات مردم باشد، جداً حمايت خواهم کرد، اما مهم اين است که احساس شود کاري که انجام مي‌گيرد، براي منافع ملي مفيد و لازم است. ايشان تأکيد کردند: بايد در اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي به توانايي‌ها و ظرفيت‌هاي فراوان داخلي اتکا کرد. رهبر انقلاب اسلامي، امريکا را نماد بداخلاقي و بد ادايي دانستند و خاطرنشان کردند: به امريکايي‌ها نمي‌توان اعتماد کرد و به غير از امريکايي‌ها، برخي کشورهاي ديگر غربي نيز همين‌گونه هستند، بنابراين بايد به توانايي‌هاي خودمان اعتماد کنيم و مواضع و عملکرد مقامات امريکا نيز تأييدکننده همين اعتقاد است. 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأکيد بر اينکه اگر صادقانه وارد ميدان شويم، قطعاً خداوند متعال کمک و ياري خواهد کرد، گفتند: در مسير زندگي فردي و اجتماعي، همواره فراز و نشيب و سختي و گشايش وجود دارد اما مهم آن است که در همه اين شرايط، مسير و جهت‌گيري اصلي فراموش نشود. ايشان لزوم جدي گرفته شدن مسئله حمايت از توليد را بسيار مهم خواندند و افزودند: بايد توليد، در هر دو بخش صنعت و کشاورزي، مورد توجه ويژه قرار گيرد. 
 ‌  
مسئولان اصلي نظام در جهت اهداف اصلي انقلابند
رهبر انقلاب اسلامي «همدلي و همزباني و اتحاد مسئولان» را زمينه ساز تحقق اقتصاد مقاومتي خواندند و تأکيد کردند: بدون همکاري مسئولان، کارها پيش نخواهد رفت. 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: جمهوري اسلامي ايران همواره از امتياز وحدت ملي برخوردار بوده است اما در کنار وحدت ملي، بايد اتحاد و همدلي مسئولان نيز وجود داشته باشد و اين اتحاد، منافاتي با اختلاف سليقه‌ها و ديدگاه‌ها ندارد. ايشان ديدار امروز(ديروز) را مظهر همدلي و همزباني و انس و الفت مسئولان با يکديگر دانستند و خاطرنشان کردند: بايد مسئولان کشور با هر سليقه و ديدگاهي، در جهت اهداف اساسي و انقلابي حرکت کنند. رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: امروز اين احساس در کشور وجود دارد که مسئولان قوا و مسئولان اصلي نظام، به‌رغم برخي اختلاف سليقه‌ها در شيوه‌ها و راه‌ها، داراي همفکري و هم‌نظري در جهت اهداف اصلي انقلاب هستند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تشکر فراوان از صبر و بردباري خانواده‌هاي مسئولان، به‌ويژه همسران آنان، گفتند: بسياري از تلاش‌ها و زحمات مسئولان که مورد توجه قرار مي‌گيرند، مديون همسران آنهاست که معمولاً ديده نمي‌شوند. 
 ‌  
جهانگيري: اقتصاد مقاومتي نسخه شفابخش کشور
در اين ديدار آقاي جهانگيري، معاون اول رئيس‌جمهور ضمن تشکر از رهنمودهاي رهبر انقلاب اسلامي و حمايت‌هاي ايشان از دولت، گفت: دولت برنامه جامعي براي عملياتي کردن سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي تدوين کرده است و اين سياست‌ها را نسخه شفابخش مشکلات اقتصادي کشور مي‌داند. 
معاون اول رئيس‌جمهور افزود: دولت به سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي اعتقاد کامل دارد و اين سياست‌ها از لحاظ شرعي، قانوني و کارشناسي، مورد قبول دولت است.  آقاي جهانگيري با اشاره به تعيين اولويت‌هاي اقتصادي سال ۹۵، در دو جلسه اخير قرارگاه اقتصاد مقاومتي، خاطرنشان کرد: شب گذشته، جلسه طولاني با بنگاه‌هاي بزرگ اقتصادي برگزار شد و دولت مصمم به راه‌اندازي توليد، توسعه‌ صادرات، تسهيل کسب و کار و وارد کردن جدي بخش خصوصي است. 
وي لازمه موفقيت دولت در اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي را همکاري و کمک ساير قوا و نهادهاي مختلف و به‌ويژه صدا و سيما دانست و گفت: من اطمينان مي‌دهم که دولت هر آنچه که از لحاظ دانش، تجربه، مديريت و توان در اختيار دارد، در جهت اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي دريغ نخواهد کرد. 
پيش از اين ديدار، مسئولان نماز ظهر و عصر را به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامي اقامه کردند. 

     
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: