پشتیبانی

کد خبر: 301
تاریخ انتشار: 1395/02/01 01:48
الفت: پرونده قتل مظلومانه ميهمان كوچك جمهوري اسلامي پيگيري مي‌شود
پایگاه خبری آسیبنا ؛ معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضائيه گفت: پيشگيري از وقايع مشابه مثل واقعه اسفبار قتل دختر بچه افغان در ورامين بايد در صدر برنامه‌هاي شوراهاي پيشگيري از جرم دادگستري كل استان‌ها قرار گيرد.

محمدباقر الفت افزود: واقعه تلخ و دردناك ورامين كه با تعرض به يك دختر بچه شش ساله افغان و قتل وي، تاسف و تاثر آحاد جامعه را در پي داشت، از ابعاد مختلف قابل بررسي و رسيدگي است. 


آنچه مسلم است دستگاه قضايي كشور هيچگونه اغماضي در رسيدگي به اين پرونده و مجازات مجرم به دليل اين‌كه مقتول از اتباع و مهاجران افغان بوده نخواهد داشت. الفت اين واقعه را در تاريخ قضايي كشور در نوع خود كم نظير دانست و اظهار داشت: پرونده‌هاي متعددي در خصوص جرائم ارتكابي اتباع خارجي عليه شهروندان ايراني و بالعكس جرائم شهروندان ايراني عليه مهاجران و اتباع خارجي در محاكم قضايي با جديت كامل و رعايت قانون در دست رسيدگي است.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضائيه با محكوم كردن اين واقعه دردناك اظهار اميدواري كردكه هيچگاه شاهد اين قبيل اعمال در هيچ كجاي دنيا نباشيم.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضائيه باهمدردي با خانواده مقتول تاكيد كرد كه مراحل رسيدگي به پرونده قتل مظلومانه اين ميهمان كوچك جمهوري اسلامي را پيگيري خواهد كرد.

‎‏* شيطان گولم‌زد ‏

پسرم راخودم تحويل قانون دادم وآماده پذيرش هر حكم قانوني نيز هستم. پدر اميرحسين متهم به قتل ستايش شش ساله درخيرآباد ورامين با بيان اين مطلب در رابطه با نحوه اطلاع از حادثه گفت: وقتي سر کار بودم، به من اطلاع دادند که پسرم قتلي مرتکب شده است، من نيز بلافاصله با فرزندم براي معرفي به کلانتري رفتيم، پسرم اعتراف کرد که قتل را انجام داده است من را نيز يک شب در بازداشت نگه داشتند و بعد از اين‌که اطمينان پيدا کردند که من گناهي نکردم، من را آزاد کردند. وي با بيان اين‌که کارگر و از قشر ضعيف جامعه است، اضافه کرد: به همراه خانواده مقتول در يک کوچه زندگي مي‌کنيم. پور جعفر افزود: خانواده مقتول خانواده خوبي هستند و به ما بدي نکردند، نمي‌دانم چرا فرزندم مرتکب اين گناه شد، من شرمنده خانواده مقتول هستم، من يک کارگر ساده هستم و هيچ جايگاهي ندارم،تحت فشار هم نيستيم و هر چه قانون بگويد عمل مي‌کنم. مادر متهم به قتل نيز گفت: شايعاتي كه درباره اختلاف خانواده ما با مقتول گفته مي‌شود درست نيست، 4 سال است همسايه هستيم و با هم به خوبي زندگي کرديم، حتي عموي ستايش زماني که پسرم متولد شد، دسته گلي براي ما آورد ما در غم اين خانواده شريک هستيم و انتظار نداشتيم که فرزند مان اين کار را بکند.‏مادر متهم به قتل ستايش اضافه كرد: پسرم به من گفت كه شيطان گولش زده است و عذاب وجدان دارد او 15 سال دارد و هنوز كارت ملي نگرفته است. ‏

     
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: