پشتیبانی

کد خبر: 306
تاریخ انتشار: 1395/02/05 20:00
رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی:
رئیس شورای قضایی استان در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی و مشاور رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: پیشگیری از وقوع جرم از اولویت های سال 95 است.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی و مشاور رئیس قوه قضاییه گفت: سیاست دستگاه قضایی خدمت رسانی هرچه مطلوبتر بر مردم بزرگوار است.
 
وی در این دیدار برگزاری انتخابات متعدد در کشور را یک افتخار دانست و افزود: در انتخابات مجلس عملکرد استان خراسان رضوی بسیار مطلوب و شایسته بود و الحمدلله بدون هیچگونه دغدغده ای انتخاباتی قانونمند و اخلاقی با حضور حداکثری مردم فهیم و با بصیرت برگزار شد.
 
وی خاطرنشان کرد: در این دوره از انتخابات شاهد افزایش قابل ملاحظه تعداد ثبت نام کنندگان و نامزدها بودیم که این مسأله نشان دهنده اعتماد و اقبال جامعه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
مظفری با اشاره به تحقیقات انجام شده در خصوص مسأله صلاحیت ها افزود: تمام اقدامات انجام گرفته در حوزه تبیین صلاحیت ها توسط هیأت نظارت و شورای نگهبان بر مبنای شرع و قانون بود و نتیجه رضایت بخشی حاصل شد.
 
رئیس کل دادگستری استان گفت: در سایه تعامل بسیار خوب دستگاه قضایی با سایر نهادها و تلاش مضاعف انجام شده شاهد تحولات خوبی به ویژه در زمینه کاهش موجودی پرونده ها و کنترل ورودی پرونده ها صورت گرفت و بسیاری از پرونده های مسن مورد رسیدگی قرار گرفت.
وی افزود: در این مدت تعداد زیادی از همکاران به افتخار بازنشستگی نائل آمدند و همکاران جدید جایگزین آن شدند.
حجت الاسلام والمسلمین مظفری کنترل ورودیها را یکی از دغدغه های همیشگی دستگاه قضایی دانست و افزود: با اعمال مدیریت مناسب قضایی شاهد کاهش 20 درصدی وارده به شعب در سال 94 نسبت به سال قبل بودیم که این کار با استفاده از ظرفیت های موجود قانونی و با همکاری اداره کل ثبت به نحو خوبی به انجام رسید.
 وی مسائل خانوادگی را یکی از موضوعاتی دانست که در سال گذشته مورد توجه دادگستری استان قرار گرفت و خاطرنشان کرد: با تلاش های صورت پذیرفته شاهد کاهش 10 درصدی ثبت طلاق در سطح استان بودیم و انشاء الله سیاستهای پیشگیرانه و حمایتی در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.
وی مردمی بودن، زائرمحوری و تعامل بسیار خوب آستان قدس رضوی را از برجسته ترین ویژگیهایی دانست که در دور جدید مدیریت این آستان منور مورد توجه قرار گرفته و گفت: مجموعه قضایی استان با تمام توان در ترویج فرهنگ زیارت تعامل خواهد داشت.
 
 وی اجرای احکام را نیز از دیگر مواردی دانست که در سال جاری مورد توجه دستگاه قضایی قرار دارد و گفت: انشاء الله اجرای احکام الهی و قانونی را با قوّت و قدرت ادامه خواهیم داد.

وی پیشگیری از جرم، کنترل ورودی ها، افزایش مختومه پرونده ها، اجرای قاطعانه احکام و کاهش موجودی ها را از برنامه های دادگستری استان در سال جاری دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی تمام تلاش خود را در جهت تحقق شعار سال به ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی و حمایت از فعالیت های سالم اقتصادی، تولیدی و صنعتی بکار خواهد بست.

 


     
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: