پشتیبانی

کد خبر: 8
تاریخ انتشار: 1394/11/24 15:45
سید عباس عراقچی تاکید کرد:‌ دیپلماسی ایران در عرصه‌های بین‌المللی متکی بر قدرت مردم است .

معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه در مورد تاثیر حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن بر قدرت دیپلماسی ایران در عرصه های بین‌المللی تصریح کرد: دیپلماسی ایران در عرصه‌های بین‌المللی، بر هیچ چیزی جز بر قدرت مردم متکی نیست و بعد از توکل به خداوند ، آنچه که به دیپلماسی ایران توان حضور در عرصه های مهم بین‌المللی داده اتکا به همین مردم و حضور باشکوه و قدرتمندانه آن‌ها در عرصه های مختلف بوده است.

وی با اشاره به توانمندی ایران در عرصه های دفاعی، اقتصادی، علمی ، سیاسی و فرهنگی با اتکا به قدرت مردم گفت: ما با اتکا به این پشتوانه قوی توانسته‌ایم در عرصه های بین‌المللی و منطقه‌ای با قدرت حضور پیدا کنیم.

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر پایه حضور قدرتمندانه مردم در اداره کشور واقع شده و قدرت خود را از آن می گیرد ، خاطر نشان کرد: حضور مردم در عرصه های مختلف خود را در عرصه هایی چون راهپیمایی ها ، حضور در جبهه های مقاومت و هم‌چنین انتخابات نشان می‌دهد.

عراقچی با اشاره به اهمیت انتخابات گفت:‌ مشارکت بالای مردم در انتخابات ، ثبات،‌ مشروعیت و اقتدار ایران را نشان می‌دهد و ما در انتخابات ریاست جمهوری گذشته که مقام معظم رهبری از آن به عنوان حماسه سیاسی یاد کردند شاهد مشارکت بالای هفتاد درصد مردم بودیم و این میزان مشارکت برای پیشرفته ترین دموکراسی های غربی یک آرزو است.

معاون ظریف در بخش پایانی صحبت های خود گفت: مطمئن هستم که مردم در انتخابات پیش رو حضور قدرتمندانه خود در دفاع از جمهوری اسلامی ایران را نشان خواهند داد.


     
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: